Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

معرفی

خرید پرسشنامه، دانلود پرسشنامه، تدوین مقاله روانشناسی، پایان نامه روانشناسی ، پرسشنامه رایگان روانشناسی، تحلیل آماری، تدوین کتاب با قیمتی ارزان

خدمات آمارکده

پایان نامه ، مقاله ، تحلیل آماری ، ساخت و فروش پرسشنامه ، نشر کتاب ، ترجمه ، صفحه آرایی و ویرایش پایان نامه و ...

راه های تماس با آمار کده

تلفن تماس: 09364126317

ایمیل

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دانلود پرسشنامه ارزش های شغلی و خانوادگی

دانلود پرسشنامه استاندارد در مرکز پژوهشی آمارکده

دانلود پرسشنامه ارزش های شغلی و خانوادگی

مقدمه

جایگاه زنان ،این بخش حیاتی جامعۀ ، توجه دانشمندان اجتماعی را که به دنبال تحقیق مباحث کشف نشده در زمینه های مختلف هستند ، به سوی خود جلب می کند . جامعه شناسان در این مورد خاص، کار هدایت نظامدار تحقیقاتی را به عهده گرفته اند که بتوانند تغییراتی را که در وضع زنان سراسر دنیا ، به ویژه کشورهای در حال توسعه روی می دهد، بسنجند مطالعه تفسیر ارزشها ، نگرشها و نقشها ، همان طور که تغییر محسوس الگوی سنتی به الگوی مدرن را در میان جامعه زنان مشاهده می کنیم ، تا حد زیادی به بافت موقعیت کنونی مربوط می شود.

تغییر و تحول در وضعیت و نقش زنان ابعاد نهفته و آشکار بسیاری دارد. نگرشها ، آرزوها و سوگیری ارزشهای زنان، الگوی روابط موجود در خانواده را تعیین می کند.این جهت گیری ها ، بر نوع کیفیت روابطی که بین نسلها ، بین جنسیتها و نقشهائی که آنها به عنوان همسر و مادر ایفاء می کنند ، تأثیر عمیقی می گذارد.

در محیط مادی و اجتماعی حکم فرما در قرن بیستم ، نقش زنان ، به ویژه در بخش شهری جامعه ، به علت نیروهای چند جنبه صنعتی سازی و پیشرفتهای اجتماعی تحصیلی ، به سرعت در حال تغییر است . صنعتی سازی و شهرنشینی و به دنبال آن رشد اقتصادی نیز تغیرات ریشه ای در زندگی زنان خانواده های آنان ایجاد می کند. اگر چه انتظارات نقش اجتماعی برای زنان ،هنوز به درستی تعریف نشده است . اما طبیعت در حال توسعه فرهنگ و اقتصاد ما، فرصتهایی را برای زنان فراهم نموده است که در عین اینکه تربیت خانواده را به عهده دارند ،کار هم می کنند .علی رغم این واقعیت، بسیاری مغایرت بین خانه و کار در بیرون را تجربه می کنند که آیا فقط کار کنند یا ازدواج کنند یا اینکه هر دو را با هم انجام دهند . (فارمروبن،1970؛تاقیل و دنکر 1977 و فارمر 1978). در چنین نظام ارزشی ، زنان از فشار ساختاری شدیدی رنج می برند. از یک طرف آنها به طور مساوی با مردان تحصیل می کنند و برای همان نقشهای خودگردانی که برای مردان متصور است ؛ تعلیم می بینند . از طرف دیگر از آنها انتظار می رود پس از تحصیلات ،به نقش بدون محرک و تنهایی خانه داری خود که دارای وجهه و ارزش کمی است ، برگردند. به این ترتیب ، در زندگی زنان جامعه صنعتی مدرن سردرگمی بوجود آمد .(کلاخان kluckhahn ، 1951) او همچنین عقیده داشت همسری که در بیرون از خانه کار می کند ، بهتر ازهمسری است که در خانه در حالتی از ناکامی ها باقی مانده است ، اما به این نکته اعتراف داشت که در این چنین تصمیم گیری ، درگیر تنش است. در حالی که تحصیل کردن این امکان را برای یک زن فراهم می کند شغلی انتخاب کند و قانون هم از او حمایت می کند؛ محیط خانه و اطراف او، تغییرچندانی نکرده است . در این مورد می توان به این واقعیت اسناد کرد که تصمیم گیری حرفه ای جهت انتخاب شغل نه تنها به علایق و توانایی های فرد بستگی دارد ،بلکه به نقشهای اجتماعی که فرد قصد پذیرش یا رد آنها را دارد نیز ارتباط پیدا می کند . با این حال کسی که تعداد زیادی از زنان را در لباسهایی آراسته مطابق مد جدید مشغول کار می بینند ، به خوبی می تواند تناقض در نقشهای آنها را در داخل وخارج خانه مشاهده کند . فاور(Faver، 1981) مشاهده کرد که ارزشهایی که زنان برای نیل به فعالیت شغلی یا خانوادگی تعیین می کنند ، متفاوت است.

شواهد قابل دسترس پیشنهاد می کنند که خانواده نیز همانند مؤسسات استخدامی فرصتهائی را برای کامروا سازی نیازهای موفقیت فراهم می سازند. به علاوه توانایی ازدواج هدف موفقیت مهمی برای بسیاری از زنان جوان است.همچنین بیشتر زنان تحصیل کرده موفقیت خویش را در پرورش فرزند خلاق در طی سالهای اولیه پرورش فرزند می بینند.(وروف و فلد 1970Veroff & Feld باردویک 1971، Bardwiek) بنابراین خانواده و استخدام حقوقی ، هر دو می توانند بالقوه سطوح موفقیت را داشته باشند استخدام زنان در اجتماع مدرن ، عنصر معنادار جدیدی در روابط مردان و زنان بوجود می آورد. که انشعابات آن درتوزیع نقشهای جنسی تأثیر قابل توجهی گذاشته است. بلاد (1971) تفاوتهایی کلاسیک بین زنانگی و مردانگی مشاهده کرد و دریافت که مردانگی و زنانگی در بازار کار نقشهای یکسان دارند. ویلیام ( 1960) به این نتیجه رسید که علی رغم بعضی تغییرات معنادار در روابط بین جنسیت ها ، اکثر زنان حرفه ای بالقوه ، هنوز با تضاد عمیق شغلی در ازدواج مواجه هستند که نشان می دهد که جامعه تا چه حد باید کارکند تا حتی آن افراد آزاد اندیشی را که هنوز به عقاید سنتی نقشهای زن و مرد چسبیده اند ، به سمت برابری و ترقی بکشاند.

جامعۀ هنری متشکل از مذاهب ، طبقات ، گروهها و فرهنگهای متفاوت ، درنتیجۀ پیشرفت بی سابقۀ در علم و فن آوری ، در ساختار اجتماعی و ارزشهای سنتی آن ، دگرگونی شدیدی را از سنتی بودن به سمت تجدد متحمل شده است . تغییرات در همۀ زمینه های مهم زندگی از قبیل اجتماعی ، اقتصادی سیاسی و آموزشی ، مبادرت به تلاشهای تحقیقی مربوط به چگونگی گرایش شغلی در جامعه زنان را ایجاب کرده است . مجمع دانشگاهی گرانتس(University Grants Commission)1986، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت از «مطالعات درباره زنان»را که باید در نظام دانشگاهی گنجانده شود ، به شرح زیر مشخص کرده است :

1- نگرشهای ارزشهای کنونی در جامعه با توجه به نقشها و حقوق زنان تغییر یابد ، در همه فرایندهای اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی و همچنین توسعه ملی و بین المللی زنان حضور شرکت برابر داشته باشند

قیمت : 2000 تومان

فایل دارای : مبانی نظری ، روایی و پایایی ، راهنما، پرسشنامه استاندارد

نحوه خرید : بعد از دانلود فایل پرسشنامه و راهنما به قسمت پرداخت آنلاین رفته و با پرداخت وجه  به صورت آنلاین ، با تماس با ایمیل یا پیامک به شماره سایت پسورد پرسشامه خود را دریافت کنید

دانلود راهنمای پرسشنامه

دانلود پرسشنامه

 

سایر پرسشنامه ها

دانلود پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

دانلود آزمون مقیاس انگیزه تأیید (AMS)

دانلود رایگان پرسشنامۀ خودشناسی

دانلود مقیاس خود پنداره کودکان

دانلود مقیاس خوشکامی اسنیت-همیلتون

دانلود پرسشنامه ادراک خویشتن

دانلود پرسشنامه استرس

دانلود پرسشنامه بلوغ اجتماعی راتر ( RSMS )

دانلود پرسشنامه تشخیص هیجان و احساسات

دانلود پرسشنامه سلامت عمومی

دانلود پرسشنامه سنجش خلاقیت

دانلود پرسشنامه عزت نفس آيزنكدانلود پرسشنامه نگرش نسبت به خلاقيت

دانلود پرسشنامۀ کنترل خشم

دانلود چک لیست بهداشت روانی (MHC)

پیگیری سفارشات


لطفا شماره سفارش خود را وارد نمایید